Martin Blažek
zpěv, klávesy, kytara

Jiří Chmela
kytara

Milan Chlup
baskytara

Vít Blažek
bicí

Kapela Artmosféra vznikla v roce 2011. Uskupení muzikantů se vyznačuje tvorbou vlastní autorské hudby. V letech 2014-2016 se umisťovali v žebříčku Českého slavíka v kategorii Hvězda internetu, za sebou mají nespočet koncertů mimo jiné i na festivalech Colours of OstravaVotvírákMezi ploty, Sázavafest, Rock For People, Open Air Music Fest Přeštěnice, Smetanova Litomyšl, či televizní vystoupení např. ve Snídani s Novou.

V roce 2016 vydali svoje druhé CD s názvem „Červenej nos“, které kapela pokřtila ve velkém stylu v pražském music baru La Loca za přítomnosti zvučných jmen české hudební scény. Role kmotrů se ujali Ondřej SoukupOndřej Gregor Brzobohatý a David Solař. 

V roce 2017 složili hudbu ke spotu k nové kampani projektu Srdcerváči. Videoklip k jejich písni „Sen čeká za dveřmi“ vznikl pro internetovou televizi televizeseznam.cz, kde je od února 2019 ke shlédnutí. V distribuci Supraphonu vyšly singly „Ke štěstí“ a „Zákoutí“, které kapela natočila pod producentským dohledem Jana P. Muchowa.

V roce 2021 se na televizních obrazovkách v seriálu Kukačky objevili v roli hudebníků členové Artmosféry Milan Chlup a Vít Blažek. V plném složení pak kapela nahrála pro seriál několik skladeb. Písně nazpívala Jitka Čvančarová a na jednu z nich se připojil i legendární houslista Jan Hrubý. Ke spolupráci kapelu přizval hudební skladatel David Solař, který k třináctidílnému feeling good seriálu České televize zkomponoval hudbu. Seriál byl nominován na Českého lva v kategorii nejlepší televizní seriál

V říjnu 2021 měl v kinech premiéru film Láska na špičkách, ke kterému napsal frontman Martin Blažek společně s Janem P. Muchowem hudbu. Ve snímku můžete mj. slyšet i píseň Artmosféry s názvem „Ke štěstí„.

V září 2023 kapela vydala EP „Odbila půl šestá„, které vzniklo pod producentským dohledem zkušeného Jana P. Muchowa, obsahuje celkem pět nových skladeb a bonus v podobě akustické verze jedné z nich – konkrétně písně Jizvám, kterou svým zajímavým sopránem obohatila zpěvačka Elizabeth Kopecká. Celý obsah minialba jako vždy kromě vyzrálého muzikantství všech členů souboru spojuje moderní sound a výrazné melodické nápady. Natáčelo se ve známém studiu Faust Records a ve studiu baskytaristy Milana Chlupa, zvuk měl na starosti ostřílený Derek Saxenmeyer a finální mastering proběhl v Londýně u Tima Debneyma.

Artmosféru můžete slyšet mimo jiné na rádiích: Fajn Rock Music, Proglas, Kiss, Rádio Contact Liberec, Radio Beat, nebo Patriot.

www.artmosfera.cz